KONKURS INFORMATYCZNY

Po raz trzeci 
I miejsce dla Piotrka Zborowskiego
w XVIII edycji
Konkursu Informatycznego PWSZ w Nowym Sączu.
 
Organizowany od 18 lat przez Instytut Techniczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu Konkurs Informatyczny dla uczniów gimnazjów i szkół średnich zakończył się, a w dniu 13 czerwca 2019 r.odbyło się uroczyste rozdanie nagród przyznanych jego uczestnikom. Wszyscy startujący uczniowie wykazali  wysoki poziom prezentowanej wiedzy i umiejętności. Nagrody laureatom konkursu wręczał, gratulując  tak wysokich  wyników dr hab. inż. Stanisław Pytel  wicedyrektor Instytutu Technicznego.PWSZ w Nowym Sączu.
Nad  przebiegiem Konkursu Informatycznego czuwali dr inż. Józef Zieliński  i dr Grzegorz Litawa, wykładowcy z zakładu informatyki, wspomagani przez studenckie Koło Naukowe Informatyków. Wynikiem ich oceny ustalono trzy pierwsze miejsce dla następujących uczniów:
 
1. Piotr Zborowski
2. Mateusz Żelasko
3. Weronika Zacłona
 
Uczeń naszej szkoły – Piotr Zborowski zajął już 3. raz (w ciągu ostatnich trzech lat) z kolei – I. miejsce.
 
Uczniowie szkół z powiatów sądeckiego, gorlickiego i limanowskiego  skonfrontowali swoją wiedzę i umiejętności w zakresie programowania z bardzo trudnymi zadaniami wymagającymi znajomości algorytmiki i matematyki w programowaniu w językach wysokiego poziomu.
 
Przy okazji dodajmy iż Piotrek jest również finalistą w kuratoryjnym konkursie „Od algorytmu do programu”