Bez kategorii

Dzień Głośnego Czytania w naszej bibliotece

29 września 2020 r.  z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania uczniowie klasy III a i III b wraz z wychowawczyniami uczcili święto głośnym czytaniem w bibliotece szkolnej fragmentów zaproponowanej przez bibliotekarza lektury. Uroczystość miała na celu promocję książki Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” oraz rozbudzanie zamiłowań czytelniczych. Wszyscy z wielkim entuzjazmem zaangażowali się  w czytanie fragmentów książki mówiącej o jakże prozaicznym, a jednocześnie każdego dotyczącym problemie. „- Naprawdę nie wiem, gdzie się gubią… – Przecież do pralki trafiają zawsze dwie, a potem okazuje się , że jedna gdzieś znika.” – pisze Justyna Bednarek. Na to pytanie znalazła się w końcu odpowiedź –jak opowiada autorka – inspiracja do napisała opowieści  o skarpetkach leżała na ulicy…
Taka inicjatywa na pewno zachęciła uczniów (przynajmniej niektórych) do poznania książki w całości oraz zainteresowania się jej kontynuacją, która niedługo ukaże się w księgarniach. To bez wątpienia promocja czytelnictwa wśród uczniów.
                     Zobacz fotki