Bez kategorii

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

W dniu 23 stycznia 2020 r. w naszej szkolnej bibliotece uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych czytelników do korzystania z zasobów biblioteki szkolnej,
a szczególnie rozwijanie umiejętności czytania.
Uroczystego aktu pasowania księgą baśni uczniów klasy I b dokonała Pani Dyrektor Monika Skrobot, natomiast Pani Wicedyrektor Beata Tokarska oficjalnie do grona pełnoprawnych czytelników wprowadziła uczniów klasy I a.
    Uroczystość rozpoczęła się programem przygotowanym przez bibliotekarza wraz z uczniami klas trzecich. Zanim pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, zmagali się z zagadkami, których rozwiązanie stanowiły imiona postaci baśniowych. Następnie wysłuchali skarg książek na uczniów, którzy je niszczą, plamiąc, rysując, brudząc i zaginając kartki.
Nikola K., która wcieliła się w rolę królowej biblioteki, skierowała do pierwszoklasistów kilka próśb, a przybyli uczniowie oczywiście obiecali je spełnić. Po tym nastąpił moment uroczystego pasowania.
Na zakończenie wszyscy pełnoprawni czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki do książek i słodkie upominki.
     Takie spotkanie na pewno pozostanie w pamięci nowo przyjętych czytelników, a uwagi i prośby książek o ich poszanowanie nie pozostaną bez echa.     
 
                   Zobacz fotogalerię poniżej