Dzień bibliotekarza 8 maja

Miesiące kwiecień i maj, to od lat miesiące poświęcone książce, czytelnictwu  i  bibliotekom.  
8 maja obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza i tym samym rozpoczęliśmy świętowanie Tygodnia Bibliotek,  który potrwa do 15 maja.To już XVII ogólnopolska akcja promocji  czytelnictwa organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.
Z okazji Dnia Bibliotekarza składamy najlepsze życzenia wszystkim bibliotekarzom.
Książka moim przyjacielem – propozycje kreatywnych zajęć czytelniczo-plastycznych.
 
1. Z filmu i słuchowiska dowiecie się jak powstaje papier i jak kiedyś pisano książki.
A może spróbujecie napisać własną książkę?
 
2.  W związku z tym, że wizyta w bibliotece jest obecnie niemożliwa,  skorzystajcie ze swojej domowej biblioteczki i przeczytajcie ciekawą  książkę.  Proponowana bajka i piosenki powinny zachęcić Was do czytania.
Z prezentacji dowiecie się, jak prawidłowo należy korzystać z książek.
 
3. Proponujemy zabawę plastyczną “Oceniaj książki po okładce”
Czytasz  książki i posiadasz małą kolekcję swoich ulubionych tytułów w domu?  Wspaniale. Wybierz ulubioną pozycję z półki. Spróbuj własnymi siłami i  dostępnymi środkami plastycznymi odtworzyć to, co znajduje się na  okładce wybranego tytułu.
Liczymy na Waszą kreatywność,  którą zawsze pozytywnie nas zaskakujecie.Taką plastyczną reklamę  ulubionej książki w formie zdjęcia prześlij wychowawcom, a my umieścimy  ją na stronie internetowej szkoły.  
Zachęcamy Was do czytania. Z książką możecie wyruszyć w podróż, która dziś w sposób realny nie jest możliwa.
 
Życzymy Wam miłej zabawy i pozdrawiamy   
Wychowawcy świetlicy.