22.04 obchodzimy Światowy Dzień Ziemi

W związku z tym, iż 22.04 obchodzimy Światowy Dzień Ziemi,  nasze propozycje w tym tygodniu będą między innymi związane z tematyką  ekologiczną. Na początek proponujemy Wam wykonanie pomysłowego drzewa.  Jak zdecydujecie się na wykonanie tej pracy możecie ją przesłać  wychowawcom, najciekawsze umieścimy na stronie internetowej szkoły.

Zadanie dla młodego ekologa.
Weź  surowce wtórne dostępne w twoim domu (np. papier, karton, plastikowe  pudełka, butelki) i wykonaj z nich przedmiot codziennego użytku lub  zabawkę. Sfotografuj swoją pracę i prześlij zdjęcie wychowawcom,
a my umieścimy najciekawsze pomysły na stronie szkoły.
Przesyłamy propozycje, co można wykonać, wykorzystując recykling.
 
Uwaga!
Pamiętajcie o zachowaniu bezpieczeństwa.
Prace można wykonywać wyłącznie pod opieką dorosłych
 
W jaki sposób my możemy dbać o Ziemię? Możemy np: kształtować w sobie postawy proekologiczne.
Obejrzyjcie filmy poświęcone tej problematyce.
Dzisiaj dla odmiany proponujemy Wam naukę prostego układu tanecznego.
Mamy nadzieję, że po świątecznej przerwie chętnie poruszacie się w rytmie fajnej muzyki.
Poniżej przesyłamy filmik z instrukcją.

Wiosna już do nas zawitała, jest pięknie i słonecznie, a drzewa puszczają pąki. Przyleciały już ptaki z dalekich krajów. To właśnie zainspirowało nas, aby Was zaprosić do wspólnego wykonania zwiastunów wiosny.
 
 
Serdecznie pozdrawiamy, Iwona Misiołek, Marta Michalik