Światowy Dzień Książki.

Jak Wam zapewne wiadomo 23.04. obchodzimy Światowy Dzień Książki.  Jest to doroczne święto ustanowione przez UNESCO mające na celu  promocję czytelnictwa i edytorstwa.W ramach obchodów tego święta  pragniemy Was zachęcić do czytania.
 
Na początek dowiemy się jak powstaje  książka i jak wygląda wydawnictwo.
 
Niejednokrotnie  niektórzy z Was wykazywali się na świetlicy inwencją twórczą i tworzyli  własne komiksy. Może spróbujecie stworzyć jakiś ciekawy komiks?.Poniżej  prezentujemy przepis jak się do tego zabrać, możecie skorzystać ze  wskazówek.
 
Jeśli się zdecydujecie na stworzenie własnego komiksu  zachowajcie go, a jak wrócimy do szkoły to zaprezentujecie swoje  arcydzieło.
 
Jak  już sięgniecie po dobrą książkę to może zabawicie się w małych artystów  i spróbujecie wykonać ciekawą stronę tytułową. Do książki przyda się na  pewno ładna zakładka.Oto kilka propozycji wykonania zakładek z różnych  materiałów.
 
Jeśli będziecie mieć ochotę możecie zdjęcie swoich prac przesłać wychowawcom, a my umieścimy je na stronie internetowej szkoły.
 
Życzymy owocnej pracy.
Iwona Misiołek, Marta Michalik