6 maja obchodzimy Europejski Dzień Bezpieczeństwa Drogowego.

Celem tego święta jest uświadomienie kierowców jak duże znaczenie ma bezpieczna jazda zgodnie z przepisami i zdrowym rozsądkiem. W związku z obchodami tego święta proponujemy Wam sięgnąć w głąb wyobraźni i spróbować stworzyć własnoręczny,, Przewodnik o bezpiecznym ruchu drogowym. Jeśli  zdecydujecie  się go wykonać po powrocie do szkoły zrobimy wspólnie wystawkę w świetlicy. Możecie również zrobić zdjęcie strony tytułowej przewodnika przesłać do wychowawców, a my umieścimy je na stronie internetowej szkoły.
Wiosna to wyjątkowa pora roku, która inspiruje, dodaje energii i motywuje do działania.
Tematem przewodnim dzisiejszych zajęć świetlicowych jest,, Piękno wiosennego świata w obrazach i muzyce”.
Proponujemy Wam zabawić się  w prawdziwych malarzy, artystów.Spróbujcie stworzyć własny obraz,, Stemplowaną łąkę”Oczywiście na wypadek, gdyby brakło Wam inspiracji, możecie skorzystać z naszych propozycji.
https://www.youtube.com/watch?v=q85x875FfGc
Aby się  dobrze malowało i inwencja twórcza przyświecała włączcie sobie wiosenne piosenki, które Wam przesyłamy.
 
Życzymy owocnej pracy i miłych wrażeń, Iwona Misołek, Marta Michalik