Wycieczka Wadowice – Oświęcim organizowana w ramach projektu „ Odkrywam Małopolskę”

24 września uczniowie klas ósmych i siódmych odbyli wycieczkę śladami przeszłości. To był piękny czas dla młodych ludzi, którzy mogli zderzyć się z historią naszego narodu, poznając przy tym autorytet w osobie św. Jana Pawła II. Na szlaku wycieczkowym zwiedzili Muzeum św. Jana Pawła II w Wadowicach. Poznali miejsce dzieciństwa i młodości papieża – Polaka, które zachwyciło ich eksponatami, ale także pokazało najważniejsze momenty pontyfikatu.

Kolejnym celem wycieczki było miejsce pamięci poświęcone ofiarom II wojny światowej Oświęcim – Brzezinka. Zaduma nad czasami pogardy w okresie okupacji hitlerowskiej towarzyszyły wszystkim uczestnikom wycieczki. Była to piękna lekcja historii inna temat tego, że to człowiek zgotował drugiemu człowiekowi taki los.