Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w naszej szkole

   Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Propaguje on ideę głośnego czytania, która rozwija wyobraźnię i buduje więzi między rodzicami a dziećmi. Święto ma w naszym kraju już 20 – letnią tradycję, gdyż zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Taka forma lektury znalazła uznanie wśród aktorów, nauczycieli, lekarzy, terapeutów, rodziców, a nawet polityków.
Również w naszej szkole 29 września 2021 r. uczniowie klas III wraz z wychowawcami przyłączyli się do tej akcji. Na trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej w bibliotece szkolnej w atmosferze skupienia i z wielkim zaciekawieniem trzecioklasiści głośno czytali fragmenty książki Marcina Pałasza „Sposób na Elfa”, poznając przygody sympatycznej rodziny i ich czworonożnego przyjaciela.
Na pewno wielu czytelników akcji zechce poznać dalsze losy wspomnianego bohatera lub inne utwory tego autora dostępne w naszej bibliotece szkolnej.