Przerwa na czytanie – 28 października 2022 r.

Przerwa na czytanie”

28 października 2022 r. nasza szkoła przyłączyła się do III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie to odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz Kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Uczniowie mogli przynieść ze sobą w tym dniu ulubiona książkę z domowej biblioteczki lub wybrać coś z oferty biblioteki szkolnej. Czytanie przebiegało w klasach pod opieką wychowawców, na korytarzach szkolnych pod czujnym okiem dyżurujących nauczycieli, a także w bibliotece szkolnej.

W efekcie akcja skupiła 248 uczniów oraz 12 nauczycieli.

Mamy nadzieję, że akcja promująca czytelnictwo również za rok spotka się z tak dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem.

EC

 
młodzież w czasie "przerwy na czytanie"
młodzież w czasie "przerwy na czytanie"
młodzież w czasie "przerwy na czytanie"
młodzież w czasie "przerwy na czytanie"
młodzież w czasie "przerwy na czytanie"
młodzież w czasie "przerwy na czytanie"
młodzież w czasie "przerwy na czytanie"
młodzież w czasie "przerwy na czytanie"
młodzież w czasie "przerwy na czytanie"
młodzież w czasie "przerwy na czytanie"
młodzież w czasie "przerwy na czytanie"
młodzież w czasie "przerwy na czytanie"
młodzież w czasie "przerwy na czytanie"
młodzież w czasie "przerwy na czytanie"