Światowego Dnia Ziemi

W związku z obchodami Światowego Dnia Ziemi, dzieci ze świetlicy miały za zadanie wcielić się w młodego ekologa. Z dostępnych surowców wtórnych robiły zabawki lub przedmioty codziennego użytku.
 
Uczeń klasy 2a- Bartosz Gryboś wykonał kwietnik, używając plastikowej butelki oraz sznurka.
 
Inicjatywy podjęte w ramach zdalnego nauczania przez nauczycieli świetlicy: Martę Michalik i Iwonę Misiołek.
 
W związku z nadejściem wiosny ,,Świetliczaki” otrzymały propozycję napisania własnego wiersza.
Autorką wiersza jest uczennica klasy 2b – Nastia Gryskow-Szewczyk.
W ramach obchodów Światowego Dnia Książki uczeń  klasy 2a Bartosz Gryboś stworzył własny komiks,
Szymon Dziki z klasy 3b wykonał zakładkę do książki.
 
Kwiecień i maj to miesiące dla tych, którzy kochają kwiaty – wtedy zachwycają najbardziej. Miłośnikami kwiatów są na przykład floryści, którzy 27 kwietnia obchodzą swoje święto. Florysta   zajmuje się tworzeniem kompozycji z kwiatów i innych roślin ozdobnych. Aby zostać florystą trzeba znać, kochać rośliny oraz mieć trochę wyobraźni i zmysł estetyczny. Zostańmy na chwilę   florystami – może ktoś z Was w przyszłości będzie wykonywał ten zawód?. Nauczmy się najpierw rozpoznawać wiosenne kwiaty.
Wiosna to najlepsza pora, aby przyglądać się kwiatom. Proponujemy zajęcia w plenerze, najlepiej w ogrodzie lub na pobliskiej łące. Zabierzcie ze sobą aparat fotograficzny, spróbujcie odnaleźć poznane kwiaty, wybierzcie ciekawe okazy i zróbcie im zdjęcia. Może najpiękniejsze wykorzystacie jako tapetę w Waszych komórkach?
Zachwycajcie się kolorami kwiatów, ich zapachami. Zbierzcie wybrane polne rośliny i stwórzcie z nich bukiet lub wianek. Sfotografujcie swoje dzieło. Podarujcie taki bukiet bliskiej osobie.
Proponujemy zabawę ekoplastyczną –
Broszki roślinne”
Zabierzcie ze sobą szeroką taśmę klejącą dwustronną i nożyczki. Potnijcie taśmę na duże , kawałki/paski, kwadraty itp./,przytnijcie w ciekawy kształt i naklejcie na korę wybranego drzewa. Zbierajcie  drobne rośliny i przyklejajcie do taśmy. Podziwiajcie “broszki” na drzewie”. Po zabawie odklejcie je, przeklejacie na kawałki tektury i zabierzcie ze sobą do domu.
Uwaga! Wszystkie zabawy powinny odbywać się pod opieką i nadzorem osoby dorosłej. Zawsze dbajcie o środowisko naturalne.  
 
Cieszcie się wiosną i bawcie się dobrze!
Iwona Misiołek, Marta Mich